Wybieramy pamiątki na chrzest

pamiątki na chrzest

Chrzest to ważne wydarzenie i podniosły moment. Jednak główny zainteresowany nie będzie go pamiętać. W związku z tym warto zadbać o to, żeby po nim pozostały nie tylko filmy i zdjęcia na telefonach, ale też pamiątki, które będą go przypominać. Docenią to w przyszłości dzieci, dla których wiara będzie ważnym elementem życia.

Ponieważ już ostatnio mówiliśmy o ubrankach dla niemowląt, to nic się nie stanie, jeśli przez chwilę pozostaniemy przy temacie. Nawet, jeśli jest trochę poboczny: ) Tym razem zastanówmy się, co można kupić dziecku na pamiątkę chrztu.

Krok pierwszy: uzgodnienia

Goście, często jeszcze długo przed chrztem, wybierają prezenty dla dzieci. Problem powstaje wtedy, kiedy robią to niezależnie od siebie i efekt końcowy jest taki, że z okazji chrztu dziecko dostaje kilka podobnych lub nawet identycznych obrazków. Wobec tego zawsze warto skonsultować swoje zakupy. Nie ma znaczenia, czy zrobicie to z rodzicami, czy po prostu z pozostałymi gośćmi. Przegadajcie temat.

Krok drugi: wybór prezentu

Dobrze będzie, jeśli pamiątki na chrzest będą prezentami bardziej dla dziecka niż jego rodziców. Mimo to, wśród najbardziej popularnych opcji, prym wciąż wiodą pieniądze. Najlepiej wiecie, że mnogość wydatków młodych rodziców sprawia, że pieniądze są potrzebne cały czas. Dobrze jednak, kiedy towarzyszy im też jakaś pamiątka, która będzie własnością dziecka.

Jakość

Przy wyborze prezentów na chrzest, trzeba zwracać szczególną uwagę na ich jakość. Miną całe lata zanim obdarowany będzie mógł się nimi w pełni nacieszyć, więc dobrze będzie, jeśli dotrwają do tego czasu w niezmienionej postaci.

chrzestDewocjonalia

Dewocjonalia są najczęstszym wyborem. Powiązanie uroczystości z wiarą samo nasuwa pomysł na zakup rzeczy, które od tego nie odstają. Przejrzyjmy więc asortyment sklepów pod tym kątem.

Obrazki i medaliki

Medaliki zawieszone na maleńkich łańcuszkach i bransoletkach są dobrym wyborem. Tym bardziej, że w przyszłości łańcuszek można wymienić na dłuższy. Za to obrazek to tak naprawdę must have każdego chrztu. Więc jeśli ta pozycja na liście prezentów jest jeszcze wolna, a nie masz innego pomysłu, to zdecyduj się na niego. Obdarowanemu będzie w przyszłości miło, jeśli medalik lub obrazek uzupełnisz grawerem z imieniem dziecka i datą chrztu.

Srebro

Pamiątek wykonanych ze srebra jest dużo i wcale nie muszą wiązać się z kościołem. Wśród takich rzecz znajdziemy maleńkie srebrne buciki, grzebyki, grzechotki, a nawet kołyski i pozytywki. To pamiątki na chrzest, które są dość uniwersalne i jeśli czujesz przesyt dewocjonaliami, możesz się na nie zdecydować.

Prezenty praktyczne

Ze srebra dzieciaczki nie ucieszą się od razu. Wobec tego, zamiast wręczać kopertę, kup coś, co będzie praktyczne. Z nowych zabawek, fotelika, czy kocyka, ucieszy się nie tylko dziecko, ale też rodzice. Takie rzeczy są potrzebne i wcale nie jest tak, że nie pasują do okazji. To dzień ważny dla dziecka, więc dobrym prezentem będzie wszystko, z czego zrobi użytek. Niezależnie od tego, czy teraz, czy w przyszłości.

Sesja fotograficzna

Na sesje nie każdy może sobie pozwolić, często ze względu na wysoki koszt. Jeśli wiesz, że rodzicom dziecka marzą się profesjonalne zdjęcia, to rozważ wykupienie im (również razem z innymi gośćmi, jeśli to zbyt duży wydatek). Takie zdjęcia często są niezwykle piękne i mogą stać się wspaniałą pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code