Wisiorek, bransoletka, pierścionek i kolczyki czyli o tym, jak ważna jest biżuteria

wisiorek

W modzie oprócz samych ubrań ogromną rolę odgrywają także dodatki. Dotyczy to zarówno akcesoriów, takich jak torebki, buty, czapki, szaliki czy okulary przeciwsłoneczne, jak również biżuterii. To właśnie te drugie idealnie dopełniają każdą stylizację. Jeden mały wisiorek może całkowicie zmienić charakter outfitu, a odpowiednie kolczyki nadać mu klasy.

Biżuteria to także część stroju

wisiorekTo, jaką nosimy biżuterię zależy od naszych upodobań i stylu. Często jest tak, że posiadamy pewien jej element i praktyczne wcale go nie ściągamy. Nie traktujemy go, jako części stylizacji, przez co też nie zastanawiamy się nad tym czy współgra on z tym, co akurat mamy na sobie. I o ile, taki element biżuterii ma neutralny charakter, a więc kolor, wielkość i kształt to wszytko jest w porządku. Jednak kiedy naszą ulubioną rzeczą staje się turkusowa, drewniana bransoletka albo indiański wisiorek to dobrze byłoby umiejętnie dobierać pod te elementy garderobę lub nosić je jedynie wtedy, kiedy fajnie współgrają z konkretnym strojem.

Trendy biżuteryjne

Tak, jak w odniesieniu do ubrań, tak i w przypadku biżuterii, co sezon ustanawiane są trendy, które wskazują, jak nosić konkretne elementy i w jaki sposób łączyć je z określonymi stylizacjami. W zależności od rodzaju biżuterii możliwości jej noszenia są różne, tak jak ilość sposobów kreowania charakteru ubioru. Na przykład, kiedy do klasycznego białego t-shirtu i niebieskich jeansów założymy cienki, srebrny wisiorek nasz outfit stanie się bardziej elegancki. Natomiast, gdy włożymy ciężki, wyrazisty naszyjnik to nasz ubiór przybierze bardziej imprezowego charakteru. W obecnym sezonie, który stoi pod znakiem lat 90. modna jest biżuteria inspirowana tamtymi czasami. Do łask wróciły więc ogromne, okrągłe kolczyki, a im bardziej udziwniona forma biżuterii tym lepiej. Z kolei dla osób preferujących klasykę w roli głównej występować powinna srebrna biżuteria. Niezwykle stylowe są również kaskadowe naszyjniki.

Wisiorek i bransoletka o charakterze sentymentalnym

wisiorekJednak biżuteria poza funkcją dekoracyjną ma często również wymiar sentymentalny. Zazwyczaj srebrny lub złoty wisiorek, bransoletkę, pierścionek czy kolczyki dostajemy od najbliższych na różne okazje. Nosząc je zawsze pamiętamy sytuację, w której otrzymaliśmy daną rzecz. To powoduje, że przywiązujemy się do biżuterii, która w pewien sposób staje się częścią nas. Dlatego nie dziwi fakt, że czasem taka noszona ozdoba nie do końca pasuje do konkretnej stylizacji. Natomiast, kiedy sami zaopatrujemy się w poszczególne elementy biżuterii warto rozważyć czy będzie ona dla nas odpowiedni. Często podoba nam się wiele rzeczy, ale nie zawsze one do nas pasują. Tak samo jest z biżuterią, której zadaniem jest zdobienie człowieka, a żeby spełniać tę rolę powinna być właściwie dobrana zarówno do osoby, jak i do ubioru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code