Polscy projektanci i polskie marki odzieżowe

polskie marki odzieżowe

Jeśli myślimy o modzie, to najczęściej o tej, która jest daleko od nas. Do głowy przychodzi nam Londyn, Paryż i Mediolan. O wiele rzadziej słowo moda przywodzi na myśl Łódź, Rzeszów i Radom. Zresztą te ostatnie, jeśli już budzą jakieś skojarzenia, to raczej nie są one pozytywne. Takie myślenie powinniśmy czym prędzej odrzucić.

Wystarczy nie kierować się poglądami ludzi, którzy coś tam słyszeli, ale sami nie wiedzą dokładnie, co to było. Za to wart odwiedzić konkretne miasta, żeby przekonać się, że można w nich znaleźć wspaniałe miejsca i jeszcze lepszych ludzi.

Konkurujemy z zachodem i nie jesteśmy na straconej pozycji

Z modą jest dokładnie tak samo. Na co dzień wydaje nam się, że najlepsze rzeczy możemy znaleźć na włoskich i francuskich wybiegach. A zaraz potem okazuje się, że na każdym z nich pojawia się jakiś polski akcent. Okej, może nie na każdym, ale dobrze wiecie, o co mi chodzi. Uważam, że Polscy projektanci nie są doceniani tylko dlatego, że wytworzyło się w nas przekonanie, że doskonałe projekty pochodzą tylko z międzynarodowych modowych zagłębi.

Tymczasem, jeśli się bliżej przyjrzeć, to właśnie polscy projektanci i polskie marki odzieżowe świetnie odpowiadają na nasze potrzeby, jeśli chodzi o stroje. W końcu oni najlepiej wiedzą, co sprawdza się na polskich ulicach. Równie dobrze znają (niemałe) wymagania polskich konsumentów. W końcu tu żyją, projektują i szyją.

polscy projektanciCzasami nawet wygrywamy

Poza tym, dla wielu z nich nasz rodzimy rynek to niezła szkoła. Co najlepiej pokazuje fakt, że po starcie na nim, można się odnaleźć również w innych krajach. Polskie marki odzieżowe jakością, a polscy projektanci pomysłami zdobywają fanów różnych narodowości.

Wiem, że nie muszę rzucać ani nazwiskami, ani markami, żebyście doskonale wiedziały (i wiedzieli) o kogo chodzi. Tym wpisem chcę zwracać uwagę tylko na to, by nie w przypadku mody powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” nie okazywało się prawdziwe. Tym bardziej, że u nas, nawet w miejscach, po których najmniej się tego spodziewamy, jest co chwalić. I powinniśmy być z tego totalnie dumni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *