Modne ciuszki dla niemowląt – czy warto kupować

modne ciuszki dla niemowląt

Przed takim dylematem stajemy bardzo często i myślę, że warto o tym dyskutować. Z jednej strony bardzo miło się patrzy na modnie ubrane maleństwo. Z drugiej jednak mamy poczucie, że dzieciątko wyrośnie z tych ubranek zanim zdążymy zapamiętać, jak w nich wygląda. Czy da się znaleźć satysfakcjonujący kompromis?

Modnie nie równa się drogo

Zacznijmy od tego, że modnie wcale nie musi oznaczać drogo. Choć same i sami najlepiej wiecie, że jest to bardzo względne i to, co dla jednego będzie tanie, dla drugiego będzie niewyobrażalnie drogie. Załóżmy jednak, że mówimy o modnych ciuszkach dla niemowląt, które są dla nas dostępne, ale jednak kosztują więcej niż inne ubranka.

Przyjmijmy przy okazji, że są to też ciuszki trochę lepszej jakości.

Czemu warto kupować modne ubranka?

Te dwa założenia wcale nie rozwiązują problemu, wiem o tym. W końcu wciąż się wydaje trochę więcej. Poza tym dziecko wyrasta ze wszystkiego szybciej, niż zdążą się zniszczyć nawet te ubranka, które są jakościowo słabe.

ciuszki dla niemowlątModne ciuszki dla niemowląt są… piękne

Tak czy inaczej, sama uważam, że warto. Chociaż doskonale wiem, że moje powody są bardzo dalekie od praktycznych. Sami musicie przyznać – te wszystkie malutkie ubranka są po prostu czarujące i baaardzo słodkie 🙂 Nie umiem się oprzeć zakupowemu szaleństwu, kiedy je widzę. Nawet jeśli muszą czekać na właściwą chwilę, bo akurat ani u mnie, ani w rodzinie i znajomych nie ma żadnego maluszka.

Nie oszczędzajmy na bezcennych chwilach

Dzieci są maleńkie tylko przez chwilę i ani się obejrzymy, będą duże i ubranka też starczą wtedy na dłużej. Dlaczego więc nie pozwolić sobie na modne ciuszki dla niemowląt? Poza tym, przecież nasze dzieci przebywają wśród innych osób i, choć to pewnie próżne, dobrze jest mieć świadomość, że wyglądają wtedy pięknie nie tylko dlatego, że są malutkie.

Jakość jest ważniejsza od ceny

Mimo wszystko warto trochę napisać o jakości. Ubranka niewiadomego pochodzenia mogły być wykonane z materiałów, które wcale nie będą służyć delikatnej skórze dziecka. Dodatkowo zdarza się, że rzeczy, które importują sprzedawcy, przebywają w nieodpowiednich warunkach i to też może się odbić na zdrowiu dziecka.

Wobec tego dobrze, jeśli po prostu mamy pewność co do pochodzenia i składu ciuszków, które kupujemy. I tutaj jeszcze jedna uwaga: modne ciuszki dla niemowląt, nawet te bardzo drogie, też mogą się okazać niewłaściwe. Tutaj nie ma żadnej reguły. Tak że przede wszystkim zadbajcie o to, żeby ubranka były czyste, zanim ubierzecie w nie swoje małe szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code