Moda polska potrafi zachwycić

moda polska

Świat mody bardzo często wiążemy z popularnymi na całym świecie markami. Tymczasem tuż pod nosem mamy marki, które skutecznie zdobywają świat swoimi nowoczesnymi stylizacjami i koncepcjami.

Polska moda, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ma się świetnie. I wbrew pozorom nie chodzi tu o znacjonalizowane przedsiębiorstwo założone jeszcze w czasach PRL. Mowa jest o firmach, które dłużej lub krócej zachwycają wiele osób. Za ich sprawą moda polska nie tylko dotrzymuje kroku światowym trendom, ale zdarza się tak, że pomaga je kreować.

Prawie każdy potrafi wymienić kilku polskich kreatorów mody, których stylizacje są prezentowane w światowych domach mody i odnoszą bardzo duże sukcesy. Niemniej teraz nie będzie o nich, tylko o firmach, które kojarzymy i lubimy, ale zwyczajnie nie nie zdajemy sobie sprawy z tego, skąd pochodzą.

Włoski szyk rodem z Radomia

Boca, bo to o niej mowa, to rodzinna firma rozkręcona w Radomiu. Jej towary możemy znaleźć w wielu luksusowych sklepach. Boca, wykorzystując tkaniny najwyższej jakości, kreuje elegancką odzież i galanterię. Przedsiębiorstwo od wielu lat jest stałym bywalcem międzynarodowych targów mody i bez przerwy osiąga na nich niemałe sukcesy. Ogromny zachwyt, szczególnie jeśli chodzi o skórzane wyroby Boca, budzi bez wątpienia dbałość o najmniejsze szczegóły. Nie dziwi więc fakt, że Boca uznawana jest za jednego z najbardziej renomowanych producentów rzeczy ze skóry.

moda polskaWełniane cuda

Dokładnie w taki sposób, w ogromnym skrócie można określić wszystko to, co można zobaczyć w ofercie Ancory. To firma, która od prawie trzech dekad buduje swoje doświadczenie w projektowaniu damskiej odzieży. Każdą rzecz, która została opatrzona metką Ancory, stworzono z wysokojakościowych, naturalnych przędz. Każdego roku Ancora przedstawia swoją ofertę, a w niej elementy garderoby na każdą sylwetkę. W związku z tym każda kobieta, która uwielbia nosić się szykownie i zgodnie z najświeższymi kierunkami w modzie, znajdzie coś dla siebie.

Mylące nazwy

Niekiedy trudno nam określić markę jako polską, przez wzgląd na jej… nazwę. Taki kłopot może mieć wiele osób, kiedy po raz pierwszy zetkną się z producentem Féria. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej jest to młode, bo powołane do życia w 2003 roku roku, przedsiębiorstwo z Łodzi. Zajmowane miejsce na mapie nieprzypadkowo nawiązuje do bardzo długich tradycji przemysłu odzieżowego w naszym kraju. Mimo, że sama ma krótką historię, Féria już kilka razy zaistniała w świecie mody dzięki wykonawcom i projektantom, którzy projektują niezwykle oryginalne, kobiece ubrania. Férii nie sposób zarzucić odtwórczość. Delikatny krój ubrań, niekiedy połączony z bardzo bogatymi ozdobami składa się na oryginalność projektów marki.

Przede wszystkim wygoda

Taki pomysł miała Aneta Banasik, założycielka Anataki. Choć dopiero od niedawna obecna na rynku, Anataka zdobywa ciągle więcej fanek. To przez to dzięki temu, że stroje spod znaku Anataki są odpowiedzią na niezbędny od lat kompromis pomiędzy klasą i wygodą. Wśród kreacji marki dla siebie znajdzie coś każda kobieta, która ceni sobie nie tylko to, jak wygląda, ale też to, czy czuje się dobrze w swoich ubraniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *