Luksus za mniejsze pieniądze – jak łapać okazje?

Luksus ma to do siebie, że szybko uzależnia. Jeśli chociaż raz zakosztujesz jego smaku, potem niechętnie z niego rezygnujesz. Na szczęście w dzisiejszych czasach wszystko jest stosunkowo łatwo dostępne – trzeba tylko wiedzieć, jak szukać! Jeśli uwielbiasz markowe ubrania, nie musisz z nich rezygnować, nawet jeśli w danej chwili nie zamierzasz przeznaczać dużych kwot na zakupy. W jaki sposób można kupować luksusową odzież taniej? Oto nasze sposoby.

Rozpoznawalne, prestiżowe logo jest tym, co hipnotyzuje wiele kobiet, a także coraz więcej mężczyzn. Torebka Calvin Klein, Buty Versace, spodnie od Armani Jeans – zwracają uwagę. W dzisiejszych czasach wizerunek ma znaczenie, nie ukrywajmy tego. Jeśli lubisz luksus, wcale nie musisz z niego rezygnować, nawet jeśli stwierdziłeś, że twój portfel powinien chwilowo odpocząć od dużych zakupów. Jak kupować markowe ubrania taniej?

Second hand dla wymagających

Kupowanie odzieży używanej dawno już przestało być synonimem niedostatku. Obecnie nikogo już nie zadziwia ani nie krępuje fakt przemierzania „szmateksów” w poszukiwaniu wyjątkowych ciuchów. Wiele second handów to wręcz luksusowe butiki z odzieżą znanych marek, w doskonałym stanie i specjalnie wyselekcjonowaną. Łakome kąski można jednak znaleźć wszędzie, również w typowych sklepach z odzieżą na wagę. Potrzeba odrobiny cierpliwości, bystrego oka i chęci.

Markową odzież z luksusowych kolekcji projektantów można także zakupić przez internet, od osób prywatnych. Szczególnie kreacje wieczorowe kupuje się często na jedno konkretne wyjście. Później osoby publiczne – ale nie tylko, nie chcą pokazywać się drugi raz w tej samej odzieży. Jeśli wiesz, jak szukać, z pewnością tu również znajdziesz ciekawe okazje.

Końcówki kolekcji

Znani projektanci wprowadzają na rynek limitowane serie ubrań, czasem dostępnych w kilku, kilkudziesięciu sztukach, czasem w większej ilości. Gdy w sprzedaży pojawia się kolekcja na nowy sezon, stara nieco traci na wartości. Ubrania z ubiegłych sezonów zakupić można w dobrych outletach internetowych. Oryginalna odzież od projektantów kupiona w outlecie nadal jest modna, a do tego cechuje się zwykle doskonałą jakością. Dzięki tego rodzaju sklepom, głównie internetowym, można zakupić buty Versace czy torebkę Patrizii Pepe w cenie zbliżonej do cen standardowych produktów dostępnych w „zwykłych” sklepach.

Jeśli kochasz luksus, ale nie wybierasz się na zakupy do Mediolanu – nic straconego! W czasach, gdy wszystko jest ogólnodostępne, a Internet otwiera przed nami nieskończone możliwości – masz okazję dokonać zakupów, o jakich marzysz. Nie musisz przy tym wydawać fortuny. Jeżeli do tej pory wydawało ci się, że pewne rzeczy są poza twoim zasięgiem, czas zmienić myślenie i zacząć sięgać po to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *