Bielizna damska na wiosenny trening

bielizna damska sportowa

Bielizna damska ma różne oblicza. Potrafi bardzo skutecznie zmienić nastrój, podnieść temperaturę. Jednak przede wszystkim powinna sprawiać, że będziesz czuła się komfortowo, niezależnie od okoliczności. W związku z tym dobrze jest zawsze mieć pod ręką przynajmniej kilka kompletów, z których część będzie zestawami sportowymi, które sprostają twoim wymaganiom w czasie wykonywania aktywności.

Istnieje szansa, że – w związku z nadchodzącą wiosną – zdecydujesz się na powrót do ćwiczeń po okresie zimowego lenistwa. To jednak znaczy, że czas przyjrzeć się strojowi z zeszłego sezonu. Ze szczególnym uwzględnieniem – rzecz jasna – bielizny. Właśnie ta ostatnia dba nie tylko o dobrą temperaturę ciała, ale również sprawia, że tkanka łączna piersi, choć narażona na znaczne przeciążenia, nie będzie się rozciągać.

bielizna sportowaJak wybrać odpowiedni biustonosz sportowy?

Odpowiednio dobrany stanik sportowy może w znacznym stopniu ograniczyć ruch piersi. Niemniej warunek konieczny to właśnie odpowiednie dobranie. Damska bielizna sportowa to przede wszystkim biustonosz. Żeby go odpowiednio wybrać, trzeba – podobnie jak w przypadku biustonoszy innych typów – znać dewa wymiary:

  • obwód w biuście
  • obwód pod biustem

Pomiary w obu miejscach należy wykonać bez bielizny na sobie, żeby nie okazały się niemiarodajne. Warto sprawdzić, jak te obwody wyglądają na wydechu. W końcu głęboki i miarowy oddech w czasie ćwiczeń jest bardzo istotny.

Nie warto z góry zakładać, że skoro jednym z głównych materiałów wykonania biustonosza jest rozciągliwy materiał, to nic się nie stanie, jeśli sięgniemy po rozmiar mniejszy. Biustonosz musi być dopasowany w danym czasie, nie można go kupować na przyszłość z myślą o tym, że jak się wyszczupli sylwetkę, to będzie leżał idealnie (chyba, że do tego czasu pozostanie na półce).

Biustonosz sportowy powinien sprawić, że biust będzie zwarty. Ale nie tak, by nie móc w nim oddychać, lub wykonywać pełnych ruchów. Piersi w całości powinny mieścić się w miseczkach. Ramiączka biustonosza nie powinny się wpijać w ciało.

Bielizna damska sportowa – materiały funkcyjne

Sięgając po jakiekolwiek ubrania sportowe, często zastanawiamy się, czy wybierać te, których materiały wykonania mają do spełnienia określone funkcje. Trzeba porzucić myślenie o tym, że funkcyjność materiału jest tylko tanim chwytem marketingowym i naprawdę ją rozważyć w kontekście własnych zakupów. Oddychające i zapobiegające przegrzaniu, a także odprowadzające wilgoć ubrania raczej pomagają w wykonywaniu ćwiczeń. Nie chodzi tylko o pomoc w utrzymaniu efektywności ćwiczeń, ale również w wykonywaniu ich – przylegające do ciała ubrania, a także bielizna damska, w żaden sposób nas nie krępują, o ile są dobrze dobrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code